Toestellen
Het uitlezen van de SMA Energy Meter gebeurt door een ander SMA toestel. U vindt de mogelijkheden en toepassingen hieronder.
Omvormer met WebUser Interface + SMA Energy Meter
De SMA Energy Meter wordt via een ethernet kabel gekoppeld aan hetzelfde netwerk als de omvormer. In de Web UserInterface (WebUI) van de omvormer zijn de metingen van de SMA Energy Meter zichtbaar en kunnen ze doorgegeven worden aan Sunny Portal. Sunny Portal slaat de waarden op en toont uw verbruik in grafiek.
In de omvormer kan er een limiet ingegeven worden. Wanneer de SMA Energy Meter merkt dat er méér stroom zou terugvloeien naar het net, dan wordt het vermogen van de omvormer onmiddellijk verlaagd.
Omvormers met WebUser Interface zijn de volgende:
- Sunny Boy 1.5/2.0/2.5
- Sunny Boy 3.0/3.6/4.0/5.0
- Sunny Boy Storage 2.5/3.7/5.0/6.0
- Sunny Tripower 3.0/4.0/5.0/6.0
- Sunny Tripower 8.0/10.0
- Sunny Island 4.4M/6.0H/8.0H
- Sunny Tripower CORE1
SMA omvormer met Webconnect + Sunny Home Manager 2.0
Sunny Home Manager ontvangt de opbrengsten van de omvormer(s) en meet zelf ook. Deze gegevens stuurt hij door naar het webportaal Sunny Portal. Sunny Portal slaat de waarden op en toont uw verbruik in grafiek. Dankzij de Sunny Home Manager kan er actief aan slim energiebeheer gedaan worden. Meer over intelligent energiebeheer op onze SMA Smart Home pagina.
In Sunny Portal kan er een limiet ingegeven worden. Wanneer de Sunny Home Manager 2.0 merkt dat er méér stroom zou terugvloeien naar het net, dan wordt het vermogen van de omvormer(s) verlaagd. Deze regeling werkt met gemiddelde waarden over 10 minuten.
Omvormer van ander merk + SMA Energy Meter + Sunny Home Manager 2.0
Door het plaatsen van een SMA Energy Meter bij de productie van de zonnestroominstallatie, kan toch hetzelfde principe toegepast worden als bij SMA omvormers in het Smart Home concept.
Beperkingen opleggen voor het terugleveren, kan hier niet.
SMA omvormer(s) + Data Manager M + SMA Energy Meter
Vanuit grotere bedrijven komt de vraag om méér zonnepanelen te installeren dan wat de hoofdmeter aankan. Het bedrijf heeft vaak een grote energiebehoefte en zal het merendeel van de zonne-energie onmiddellijk verbruiken. Om het risico op te grote teruglevering weg te nemen, wordt er een limiet ingesteld in de Data Manager M. Wanneer de SMA Energy Meter, al of niet via stroomtransformatoren, merkt dat er méér stroom zou terugvloeien naar het net, dan wordt het vermogen van alle omvormers onmiddellijk dynamisch verlaagd.